KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12342545
*
nr 1234 2545
Frithiof Berglund
(1905-1973), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -42, Bohuslän. Olja på pannå, 49x60
Frithiof Berglund, svensk målare född 1905 i Göteborg, död 1973.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2019
kl 18:16:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/2 10:06:10
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Frithiof Berglund
Frithiof Berglund, svensk målare född 1905 i Göteborg, död 1973.
Läs mer om Frithiof Berglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bohuslän frithiof berglund olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:37
*
Frithiof Berglund
Frithiof Berglund, svensk målare född 1905 i Göteborg, död 1973.
Läs mer om Frithiof Berglund
nr 1234 2545
Frithiof Berglund
(1905-1973), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -42, Bohuslän. Olja på pannå, 49x60
Frithiof Berglund, svensk målare född 1905 i Göteborg, död 1973.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/2 10:06:10 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Frithiof Berglund
Frithiof Berglund, svensk mÃ¥lare född 1905 i Göteborg, död 1973.Läs mer om Frithiof Berglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bohuslän frithiof berglund olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:37